Asset Publisher Asset Publisher

Spotkanie z leśnikiem

12 stycznia Przedszkole Publiczne w Ciężkowicach odwiedził leśnik pan Marek Malinowski – pracownik Nadleśnictwa Gromnik.

Nasz gość opowiedział o swoich obowiązkach jakim jest troska o las, zwierzęta i ptaki zamieszkujące to miejsce. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy czyli zwierząt tam żyjących. Dużo uwagi pan Marek poświęcił ptakom opowiadając o ich zwyczajach. Zaprezentował budki lęgowe, które odgrywają ważną rolę w okresie wiosny, kiedy pojawiają się młode pisklęta. Taką też budkę otrzymaliśmy w prezencie, aby i w naszym ogrodzie na stałe zagościły ptaki. Dużą radość sprawiły dzieciom zagadki – rozpoznawanie głosów ptaków i zwierząt z wykorzystaniem nowoczesnych plansz.

Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody, bo jak napisała H. Zdzitowiecka: „Uczymy miłości do przyrody, uczymy spostrzegać jej piękno, cieszyć się nim, podziwiać je i przestrzegajmy dzieci by tego piękna nie niszczyły”.

Panu Markowi Malinowskiemu dziękujemy za spotkanie i przekazaną wiedzę, piękne kolorowanki dla wszystkich dzieci oraz zestaw wspaniałych książek przyrodniczych dla Przedszkola. Jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJEMY!