Lista aktualności Lista aktualności

XVI pielgrzymka leśników

7 lipca w czasie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego, do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej już po raz XVI pielgrzymowali leśnicy, myśliwi i pracownicy parków krajobrazowych.

Małopolscy leśnicy wraz z dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Janem Kosiorowskim przybyli do cudownego obrazu Pani Ziemi Tarnowskiej, by dziękować za miniony szczęśliwy rok.

Wśród pielgrzymujących leśników byli: zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Tadeusz Dragon oraz nadleśniczowie. Obecny był również prof. zw. dr hab. inż. Janusz Michał Sowa który reprezentował Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Celebransem uroczystej Mszy świętej i kaznodzieją był  ks. Stanisław Łukasik z Harklowej. Licznie przybyłe poczty sztandarowe z RDLP, nadleśnictw, kół łowieckich jak również Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Nadleśnictwa Nawojowa, nadały Mszy świętej uroczystą oprawę.

Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej to główne Sanktuarium Maryjne diecezji tarnowskiej. Największym skarbem jest pochodzący z pierwszej połowy XVI wieku, słynący łaskami wizerunek Matki Bożej Tuchowskiej, który dzięki staraniom redemptorystów został ukoronowany 2 października 1904 roku.